Od piątkowego popołudnia Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży odnotowała 231 nowych przypadków koronawirusa w naszym najbliższym regionie.
W nowej grupie zakażonych są 164 osoby z Łomży i 67 z powiatu łomżyńskiego. Obecnie w kwarantannie przebywa 1715 osób z naszego nabliższego regionu.
Koronawirus w Polsce
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21713 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (4373), małopolskim (2650), wielkopolskim (1983). Z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 128 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 568 138/8 045 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane z województwa:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterystu dziewięćdziesięciu siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 14500 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 130 osób (w sumie 3132): 109 z Suwałk, 21 z pow. suwalskiego.
Kolejne zgony: