14 czerwca, po ponad 30 latach przerwy, do Łomży wróci kolej. Miasto przestanie być wreszcie wykluczone komunikacyjnie, a mieszkańcy zyskają dodatkową możliwość dotarcia do Białegostoku, Ostrołęki i Olsztyna. Okazuje się, że nie tylko w Łomży cieszą się z powrotu pociągów. Mieszkańcy innych regionów już snują plany na zwiedzanie i zapoznanie się z naszym miastem.
Tak jest na Warmii, a konkretnie w jej stolicy – Olsztynie. Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK zaprasza na pierwszą kolejową wycieczkę z Olsztyna do Łomży. Wszyscy chętni będą musieli liczyć się ze wczesną pobudką, gdyż pociąg Intercity wyruszy z Dworca Głównego w Olsztynie o godz. 8:43. W Łomży zwiedzający mają być o godz. 11:08. W zwiedzaniu naszego miasta turystom ma pomóc lokalny przewodnik.
Mieszkańcy Warmii będą zwiedzać Łomżę przez kilka godzin. Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie przewiduje powrót o godz. 14:16 lub 17:39.
- Bilety kupujemy we własnym zakresie, warto zrobić to wcześniej - liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc. Proponujemy wziąć ze sobą wałówkę, by nie być głodnym. Spotykamy się na dworcu PKP Olsztyn główny w niedzielę, 14 czerwca 2026 o godz. 08:30 – czytamy we wpisie Warmińsko-Mazurskiego PTTK w mediach społecznościowych.
W Łomży trwa już wielkie odliczanie. 14 czerwca do miasta po 33 latach ma wrócić kolej. Nasze miasto będzie skomunikowane z Białymstokiem (czas przejazdu: ok. 80 min, docelowo 65-70 min), Ostrołęką (czas przejazdu: 25 min), Olsztynem (czas przejazdu: ok. 2,5 h).