Reklama

Więcej łóżek zakaźnych w łomżyńskim szpitalu

15/03/2021 11:39

30 dodatkowych łóżek zakaźnych musi wygospodarować Szpital Wojewódzki w Łomży. Polecenie w tej sprawie wydał w ostatnich dniach wojewoda podlaski.

Dotychczas łomżyński szpital dysponował 153 łóżkami dla pacjentów zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Były to 64 łóżka zakaźne II poziomu i 89 łóżek III poziomu (specjalistyczne - 78, intensywna terapia - 11).

Jak tłumaczy nam Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji, wydane w ostatnim czasie polecenie wojewody podlaskiego zwiększa liczbę łóżek o 30 na II poziomie, czyli łóżek zakaźnych ogólnych. Teraz będzie ich 94.

- Część z nich uruchomiono, natomiast pozostałe zostaną uruchomione  w najbliższych dniach, po zakończeniu remontu na Oddziale Wewnętrznym - informuje Jolanta Gryc.

Reklama

Oddział chorób wewnętrznych, który dedykowany był dla pacjentów niezakażonych i bez podejrzenia zakażenia został tymczasowo przekształcony na zakaźny. W najbliższych dniach zakończy się prowadzony tam remont. Wtedy udostępnione zostaną wszystkie łóżka wynikające z decyzji wojewody.

Dane epidemiczne z 15.03:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama