Grupa skazanych z Zakładu Karnego w Grądach-Woniecko odwiedziła łomżyńskie schronisko "ARKA". - Wizyta miała na celu zaszczepić w osadzonych jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy dla potrzebujących. Najważniejszą lekcją dla nas było to, że zwierzę to nie zabawka, z której można zrezygnować kiedy minie czas pierwszej fascynacji - informuje mł. chor. Katarzyna Zielińska.
Wizyta w schronisku została zorganizowana w ramach zajęć kulturalno – oświatowych. Osadzeni pod nadzorem funkcjonariuszy wykonywali prace porządkowe i opiekowali się zwierzakami.
"Schronisko w Łomży ma pod swoja opieką około 150 psów. Obowiązków jest tam bardzo dużo – od sprzątania boksów, przez remonty, karmienie, opiekę czy spacery. Praca osadzonych na terenie ośrodka polegała przede wszystkim na posprzątaniu terenu wokół klatek, aby zwierzęta miały więcej bezpiecznego miejsca do biegania. Następnie pracownik schroniska opowiedział, jak wygląda jego praca, jakie są zasady przyjmowania i adopcji psów. Poznaliśmy również historię kilku piesków. Zostaliśmy oprowadzeni po terenie schroniska, gdzie mieliśmy możliwość zabawy z częścią milusińskich" - przekazuje mł. chor. Katarzyna Zielińska.
Reklama
W przyszłości planowane są kolejne wizyty w tym miejscu.
fot. ZK Grądy-Woniecko