Reklama

Wigilia hodowców gołębi pocztowych [FOTO]

17/12/2019 15:09

Zbliża się magiczny czas Bożego Narodzenia, czas radości i spotkań w gronie rodzinnym. To także okazja do wspólnego biesiadowania, złożenia życzeń i podsumowania roku. W miniony weekend na wigilii i rozdaniu nagród spotkali się hodowcy gołębi pocztowych.

Należący do stowarzyszenia Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Łomża Miasto liczy aż 160 osób, dla których hodowla gołębi pocztowych stała się pasją i spełnieniem marzeń. Jego członkowie biorą udział w wielu lotach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, wśród których można wyliczyć np. międzynarodowy lot w Brukseli, patriotyczny lot w Radzyminie czy zawody upamiętniające obronę Wizny.  Są tu też hodowcy, którzy mają na koncie te najcenniejsze, złote medale. - Myślę, że oddział będzie się bardzo dobrze rozwijał - mówi Mariusz Sokołowski, prezes oddziału Łomża Miasto.

Zapaleńcy sprowadzają gołębie głównie z zachodu Europy i swojej pasji w sezonie poświęcają nawet 10 godzin dziennie, a trzeba też przyznać, że nie jest to hobby tanie. W tym roku najdroższy gołąb  został sprzedany za 1 mln 250 tys. euro. Co ciekawe, łomżyński złoty medalista olimpijski został sprzedany za kilkadziesiąt tysięcy euro i pojechał do Chin, podobnie jak wspomniany wcześniej rekordzista.

Reklama

Sympatycy i hodowcy spotkali się w miniony weekend w motelu Zacisze w Piątnicy. Podczas wigilii nie brakowało serdeczności i życzeń dalszych sukcesów, a niektórzy mogli opuścić spotkanie z ogromnymi pucharami.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości