Reklama

Wigilia w Łomży. W czterech miejscach będą wydawane tradycyjne posiłki

17/12/2020 08:03

W tym roku nie odbędzie się tradycyjna Wieczerza Wigilijna na Starym Rynku. Nie oznacza to jednak, że potrzebujący mieszkańcy Łomży nie będą mogli poczuć świątecznej atmosfery.

W miasto ruszą autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o., z których będzie można odebrać świąteczny posiłek i poczuć choć namiastkę bożonarodzeniowej atmosfery - informuje Urząd Miejski w Łomży. 

- Wigilia to szczególny czas, który powinien skłaniać wszystkich nas do refleksji i otwartości na drugiego człowieka oraz nieść radość. Wśród naszych mieszkańców jest wiele osób potrzebujących pomocy, samotnych czy starszych. Nie wszyscy będą mieli możliwość spędzenia świąt w gronie rodziny – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Reklama

W Wigilię (24.12) w godz. od 10.00 do 13.00, w czterech punktach miasta staną autobusy miejskie, w których będą wydawane wigilijne posiłki. Znajdziemy je na Placu Niepodległości, parkingu przy Parku Wodnym (ul. Wyszyńskiego), parkingu przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Księżnej Anny) oraz parkingu przy Wyższej Szkole Agrobiznesu (ul. Studencka),

Co znajdzie się na "Wigilijnym Stole" w autobusie MPK? Miejscy urzędnicy podają, że na pewno nie zabraknie tradycyjnych pierogów z kapustą, pasztecików, kapusty z grzybami.  Będą też kluski z makiem i makowiec.  Wszystkie dania będą wydawane tylko i wyłącznie na wynos, z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

Reklama

Przypomnijmy, że w następnym tygodniu na ulice naszego miasta wyjedzie "Kolędobus" . Z zamontowanych w nim głośników usłyszymy kolędy i piosenki świąteczne w wykonaniu grup wokalnych Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. 

Z uwagi na obowiązującą sytuację epidemiologiczną na pewno nie odbędzie się tradycyjna Łomżyńska Noc Sylwestrowa. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama