Reklama

Włodarze spotkali się z żołnierzami i przedstawicielami organizacji kombatanckich [FOTO]

12/08/2021 14:39

Złożeniem kwiatów przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęły się w Łomży obchody Święta Wojska Polskiego. Zaraz potem w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się coroczne spotkanie władz miasta i powiatu, radnych oraz parlamentarzystów z wojskową kadrą oficerską i przedstawicielami organizacji kombatanckich.

W imieniu władz miasta głos zabrał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. - Spotykamy się, aby tradycyjnie już wyrazić wdzięczność za Państwa służbę na rzecz miasta i mieszkańców - powiedział wiceprezydent. W swoim wystąpieniu nawiązał również do łomżyńskiej jednostki, która przy wsparciu miasta rozwija się bardzo dynamicznie.

Wdzięczność za służbę i oddanie wyraził również współgospodarz spotkania Lech Marek Szabłowski, podkreślając, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego są wyjątkowo bogate. – Chcemy w ten sposób uczcić wojsko, które jest fundamentem bezpieczeństwa Państwa – podkreślał starosta.

Reklama

Życzenia żołnierzom z okazji ich święta przekazał także obecny na spotkaniu senator Marek Komorowski.

Płk Paweł Gałązka - dowódca 18. Pułku Logistycznego  w Łomży nawiązał do września 2019 roku,  kiedy to odbyło się uroczyste formowanie pułku. – Od tego momentu wiele się zmieniło.  Jednostka  liczy w tej chwili około 500  osób,  przy czym cały czas przybywają kolejni żołnierze, odbywają się kwalifikacje. W ubiegłym roku naprawiliśmy ponad 4 tysiące rożnego rodzaju jednostek sprzętowych – mówił Płk Paweł Gałązka, dodając, że rozwój Pułku jest  możliwy między innymi dzięki wspaniałemu, tutejszemu środowisku: samorządowcom, mieszkańcom, czy mediom.

Reklama

Obchody święta Wojska Polskiego w  Łomży potrwają do niedzieli

Źródło: UM Lomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama