Jest szansa, że samorząd województwa przekaże 1,5 mln zł na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Ostateczną decyzję podlascy radni podejmą podczas najbliższego posiedzenia.
Uchwała ws. udzielenia pomocy finansowej Miastu Łomża ma być procedowana w poniedziałek (27.03). Projekt zakłada, że samorząd województwa przekaże Łomży dotację celową w wysokości 1,5 mln zł z przeznaczeniem na budowę sali przy SP nr 5.

Przypomnijmy, że prace przybudowie hali stanęły w miejscu. Dotychczasowy wykonawca w lutym br. zszedł z placu budowy. Konieczne będzie ogłoszenie nowego przetargu
- Przedsiębiorca został zobowiązany do przedstawienia dokładnej inwentaryzacji wykonanych robót, właściwego zabezpieczenia placu budowy i terenu przyległego. Samorząd będzie musiał ogłosić kolejny przetarg na dokończenie prac, a od dotychczasowego wykonawcy będzie dochodził odszkodowania z tytułu zerwania umowy - informuje Ratusz.
Reklama
Więcej:
Nowa sala ma zapewnić zajęcia jednocześnie trzem grupom poprzez podział sali kotarami na 3 odrębne boiska. Zaprojektowano na niej trybunę dla 200 osób z możliwością organizowania imprez i zawodów sportowych. W ramach zadania wykonana ma zostać ponadto siłownia oraz 3 sale do ćwiczeń – 2 sale gimnastyki korekcyjnej oraz sala taneczna. W budynku znajdować się będą także szatnie dla uczniów całej szkoły. Powstaną także miejsca parkingowe.
zdj. UM Łomża