11 maja ma zostać wykonane pierwsze szczepienie w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży - punkcie szczepień powszechnych. Infrastruktura jest już gotowa. - Nasz punkt jest już właściwie w pełni wyposażony - mówi Renata Szymańska, dyrektor WOPiTU. - Wszyscy jesteśmy gotowi, czekamy na dostawę szczepionek i na możliwość rozpoczęcia szczepienia.
Pierwsze szczepienia w WOPiTU mają rozpocząć się już 11.05.2021 r, a kolejne - 18.05 i 25.05.2021 r. Pacjenci otrzymają preparat firmy Pfizer.
- Kolejne terminy będą zależne od tego jak będziemy dostawać szczepionki, jak duża będzie grupa osób zdecydowanych - to będzie miało wpływ na ustalanie kolejnych terminów - tłumaczy dyrektor Renata Szymańska.
Punkt będzie w stanie zaszczepić w ciągu tygodnia 2,5 tys. osób. Zadbają o to cztery zespoły szczepienne. Szczepienia mają odbywać się w godzinach 12-20, ale w przypadku dużego zainteresowania możliwe będzie uruchomienie punktu również w weekendy.
Rejestracja na szczepienie w WOPiTU możliwa jest poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub pod numerami tel.: 86 216 67 03 i 86 307 04 77 (w godz. 8.00-20.00 od poniedziałku do piątku). Można zarejestrować się tez osobiście, ale ze względów epidemiologicznych pracownicy WOPiTU zachęcają do kontaktu telefonicznego.
Więcej w naszym materiale VIDEO