Luzowanie obostrzeń dotarło także do więzień. 1 czerwca 2021 roku planowane jest przywrócenie widzeń z zachowaniem reżimu sanitarnego - informuje zespół prasowy Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
W komunikacie CZSW czytamy, że możliwość rejestracji na widzenie uruchomiona zostanie od 24 maja 2021 roku. Konieczne będzie jednak przestrzeganie ściśle określonych zasad: w widzeniu uczestniczyć będzie mogła tylko jedna osoba, widzenie będzie odbywało się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach, a jego czas nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny. Osoby udające się na widzenie będą mogły dostać się na teren jednostki po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski. Zakrywanie ust i nosa maseczką będzie obowiązkowe.
Od 1 lipca 2021 r., po dokonaniu analizy epidemiologicznej, planowane jest zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w widzeniu z uwzględnieniem osób niepełnoletnich. Szczegółowe informacje pojawią się na stronach właściwych zakładów karnych.