Reklama

Wybieracie się na plażę? Znamy wyniki badań sanepidu

17/06/2021 13:46

W najbliższą sobotę rusza łomżyńskie kąpielisko przy moście Hubala. Z aktualnych prognoz wynika, że ten weekend będzie naprawdę upalny, dlatego wielu mieszkańców Łomży będzie chciało cieszyć się wypoczynkiem nad Narwią. Sanepid ma dobrą wiadomość: woda spełnia wymagania mikrobiologiczne i wizualne.

 „Informujemy, że od soboty (19.06.2021r.) zostanie otwarte Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży w ramach urzędowej kontroli pobrał do badań próbkę wody oraz dokonał w miejscu jej pobrania tzw. wizualnego nadzorowania wody. Na ich podstawie stwierdził, że woda w kąpielisku spełnia wymagania mikrobiologiczne i wizualne określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli. ” – czytamy w komunikacie PSSE.

Otwarcie kąpieliska planowane jest 19 czerwca o godz. 11:00. Wstęp na teren plaży będzie darmowy, a wypoczywający na Narwią będą mieli do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce na ognisko z zadaszoną wiatą, ławkami i stolikami. 

Reklama

WOPR-owcy wykonują obecnie ostatnie prace, by przygotować kąpielisko do rozpoczęcia dłuższego niż wcześniej sezonu. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w rzece od poniedziałku do czwartku będzie czuwało trzech, a od piątku do niedzieli czterech ratowników. Zasady funkcjonowania kąpieliska w okresie pandemii będą regulowały przepisy rządowe.

O pogodę nie ma co się martwić. Z nadchodzącej prognozy wynika, że ten weekend będzie upalny!

Przypomnijmy, że prezydent Łomży podjął decyzję o uruchomieniu Linii Wakacyjnej Plaża. Trasa przejazdu jest analogiczna jak w latach ubiegłych. Szczegóły:

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama