O 33 nowych przypadkach koronawirusa informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Ponad 20 osób hospitalizowanych jest w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzydziestu trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1441 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych dwadzieścia osób (w sumie 1114): cztery młode kobiety, dwoje dzieci, starsza kobieta, dwie kobiety w sile wieku, starszy mężczyzna, młody mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, starsza kobieta z powiatu kolneńskiego, kobieta w sile wieku z powiatu sokólskiego, starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, dwóch młodych mężczyzn, kobieta w sile wieku i młoda kobieta z powiatu białostockiego.
Dziś resort zdrowia poinformował o 594 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach: małopolskim (116), mazowieckim (78) i wielkopolskim(57). Zmarło kolejnych 10 zakażonych osób.
Liczba zakażonych koronawirusem: 73 047/2 169 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).