Reklama

Wysyp zakażeń w Podlaskiem. 33 nowe przypadki i nowe ognisko choroby

11/09/2020 10:32

O 33 nowych przypadkach koronawirusa informuje dziś Biuro Wojewody Podlaskiego. Ponad 20 osób hospitalizowanych jest w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzydziestu trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • dwie starsze kobiety z Białegostoku, izolacja domowa,
  • młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,
  • starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w USK w Białymstoku,
  • starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • starszy mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,
  • pięciu starszych mężczyzn z powiatu augustowskiego, hospitalizowanych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • jedenaście starszych kobiet z powiatu augustowskiego, hospitalizowanych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego, hospitalizowany w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • starsza kobieta z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,
  • kobieta w sile wieku z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,
  • dwie starsze kobiety z powiatu grajewskiego, hospitalizowane w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • młoda kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
  • starsza kobieta z powiatu suwalskiego, hospitalizowana w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie,
  • kobieta w sile wieku z powiatu suwalskiego, izolacja domowa,
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
  • młoda kobieta z powiatu kolneńskiego, izolacja domowa,
  • mężczyzna w sile wieku z powiatu zambrowskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1441 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych dwadzieścia osób (w sumie 1114): cztery młode kobiety, dwoje dzieci, starsza kobieta, dwie kobiety w sile wieku, starszy mężczyzna, młody mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, starsza kobieta z powiatu kolneńskiego, kobieta w sile wieku z powiatu sokólskiego, starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, dwóch młodych mężczyzn, kobieta w sile wieku i młoda kobieta z powiatu białostockiego.

Reklama

Dziś resort zdrowia poinformował o 594 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwach: małopolskim (116), mazowieckim (78) i wielkopolskim(57). Zmarło kolejnych 10 zakażonych osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 73 047/2 169 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości