Z dniem 21 marca Krzysztof Adamiak został powołany do pełnienia funkcji prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Adamiak dotychczas pełnił urząd sędziego Sądu Okręgowego w Łomży. O zmianie poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.
Z dniem 21 marca 2019 r. Krzysztof Adamiak został powołany do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, na miejsce zwolnione przez Piotra Niedzielaka w związku z objęciem przez niego stanowiska sędziego Sądu Najwyższego.
Krzysztof Adamiak urodził się w 1973 roku. Od 1 września 1997 do 30 września 1999 roku odbywał aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Łomży, zakończoną złożeniem egzaminu sędziowskiego. Dotychczas pełnił funkcję asesora sądowego w Sądzie Rejonowym w Grajewie i Zambrowie, następnie powierzono mu pełnienie obowiązków przewodniczącego Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Zambrowie. W 2003 roku prezydent RP powołał go do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zambrowie, od października 2003 roku powierzono mu funkcję przewodniczącego Wydziału Cywilnego, a w 2005 roku został powołany na prezesa zambrowskiej "rejonówki". W 2009 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania w Wymiarze Sprawiedliwości. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 maja 2014 r. sędzia Adamiak został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Okręgowego w Łomży.
Sąd Apelacyjny powołany jest do rozpoznawania w drugiej instancji środków odwoławczych od wyroków i postanowień wydanych przez Sądy Okręgowe. W określonych przez prawo przypadkach działa jako sąd pierwszej instancji. Jest także sądem dyscyplinarnym pierwszej instancji w sprawach dyscyplinarnych sędziów. W obszarze Apelacji Białostockiej znajdują się sądy z okręgów: białostockiego, łomżyńskiego, olsztyńskiego, suwalskiego i ostrołęckiego.