Reklama

Załamanie pogody w regionie. Strażacy interweniowali już ponad 20 razy [FOTO]

17/01/2022 15:49

Powalone drzewa, uszkodzone dachy i brak prądu - takie skutki przyniosło poniedziałkowe załamanie pogody. Strażacy musieli interweniować 22 razy. Wiele osób zostało pozbawionych prądu.

IMGW podaje, że silny wiatr jeszcze będzie nam towarzyszył, ale powoli osłabnie. Burz śnieżnych nie musimy się już obawiać. Z drugiej strony powinniśmy liczyć się z oblodzeniem. Będzie ślisko! IMGW ostrzega

W poniedziałek (17.01) strażacy interweniowali w Łomży i powiecie łomżyńskim łącznie 22 razy. W większości, bo aż w 16 przypadkach chodziło o usuwalnie powalonych, pochylonych czy połamanych drzew. Pozostałe działania dotyczyły uszkodzeń dachów. W usuwanie skutków załamania pogody zaangażowało się ok. 30 zastępów. Na szczęście nie odnotowano ofiar śmiertelnych. 

Reklama

- Do tej pory nasza jednostka podjęła dwie interwencje związane z powiewami wiatru - usunęliśmy przewrócone drzewo i zabezpieczyliśmy poderwany dach na budynku przedszkola - informuje OSP Piątnica.

Jak przekazała nam Agnieszka Bajerska z biura prasowego PGE Dystrybucja, w Rejonie Łomża, na godz. 14:00, prądu nie miało 1200 odbiorców. 

Fot. mylomza.pl / OSP Szczepankowo / OSP Piątnica

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości