Zapora na granicy polsko-białoruskiej ma mieć m.in. 5,5 metra wysokości. Do tego dojdą czujniki ruchu i kamery. Co udało się zrobić od minionego wtorku (25.01)?
3 dni temu rozpoczęła się budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Prowadzona jest ona równocześnie na czterech odcinkach.
- Na terenie ochranianym przez Placówkę SG w Kuźnicy w okolicach miejscowości Tołcze prace rozpoczęły się od przygotowania drogi technologicznej dla pojazdów i maszyn. Po wytyczeniu geodezyjnym za pomocą wiertnic wykonywane są otwory pod pale. Po wywierceniu umieszczane jest tam zbrojenie, a następnie zalewane jest to betonem. Te pale będą stanowić fundament pod słupy stalowe. Po zamontowaniu słupów będą montowane przęsła stalowe, które stanowią podstawowy element zapory. Cała długość bariery będzie wynosić 186 kilometrów - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.
Reklama
Zabezpieczenie granicy będzie mierzyło 5,5 metra wysokości: 5 metrów to stalowe słupy, zwieńczone zwojem z drutu. Zastosowane zostaną także nowoczesne, elektroniczne metody zarządzania granicą (czujniki ruchu oraz kamery).
Źródło: SG