Jeśli masz co najmniej 70 lat, od wczoraj możesz zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS, pod numerem 664 908 556. Rejestracja SMS jest przeznaczona dla osób z grupy 70+.
W województwie podlaskim jest blisko 250 punktów (https://www.gov.pl/web/szczepimysie), w których seniorzy od najbliższego poniedziałku będą mogli się szczepić.
Jest kilka możliwości rejestracji na szczepienie. Zainteresowani mogą zadzwonić na infolinię 989, wyłać SMS o treści SzczepimySie pod numer 664 908 556, skorzystać z e-rejestracji lub zapisać się telefonicznie bezpośrednio w punkcie szczepień. Pamiętaj! Jeśli chcesz skorzystać z ostatniej opcji, nie musisz udawać się do punktu szczepień.

Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.
7. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.
8. Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
9. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
10. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.
UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.