Reklama

ZGO wnioskuje o podwyższenie opłat za odpady

10/12/2018 08:13

Wniosek Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. w sprawie zatwierdzenia opłat za przyjęcie i unieszkodliwienie odpadów w RIPOK - Czartoria na rok 2019, został odesłany przez prezydenta Łomży do ponownej analizy. Zarząd Spółki podał także argumenty z powodu których opłaty za wyżej wymienioną usługę powinny wzrosnąć. 

Zarząd Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. argumentuje, że wzrost cen przedstawiony we wniosku będzie spowodowany:

- wzrostem stawek za termiczne zagospodarowanie odpadów,

- wzrostem opłaty środowiskowej za odpady przeznaczone do składowania,

- koniecznością przeprowadzenia zaplanowanych i zgłoszonych do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami inwestycji na lata 2016-2020,

- zmianą Ustawy o Odpadach z 14 grudnia 2012 r., zmienionej 20 lipca 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 1592: nowelizacja U.O) i innych, które wprowadzają szereg kosztownych zmian przystosowawczych,

Reklama

- pokryciem straty Spółki za 2015 r. i rok bieżący,

- wzrostem cen paliw, energii itp.,

- koniecznością urealnienia cen odpadów przyjmowanych do zagospodarowania, wynikających z możliwości "przerobowych" instalacji (RIPOK) określonych w Pozwoleniu Zintegrowanym.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, po spotkaniu w dniu 4 grudnia bieżącego roku z władzami gmin należącymi do instalacji RIPOK - Czartoria oraz po analizie otrzymanego materiału, odesłał wniosek do Zakładu Gospodarowania Odpadami. Spółka ma ponownie przeanalizować wniosek pod kątem możliwości rozłożenia w czasie pokrycia ewentualnej straty za rok bieżący, której wysokość będzie znana po przedstawieniu sprawozdania finansowego za rok 2018, potwierdzonego corocznym badaniem przez biegłego rewidenta.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości