Reklama

Złote Gody w gminie Łomża. 10 par odebrało medale [FOTO]

29/09/2021 14:50

Prezydent Andrzej Duda uhonorował 17 małżeństw z gminy Łomża medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnienia odebrało 10 par, które dotarły na uroczystość w świetlicy wiejskiej w Giełczynie.

10 par z gminy Łomża, które wstąpiły w związek małżeński w 1970 i 1971 r., odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyróżnienia wręczył wójt gminy Łomża Piotr Kłys.

– 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los – mówiła podczas uroczystości Jolanta Dobrzycka. – Nie każdemu jest dane by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami powrócić do tamtych młodzieńczych lat, by obchodzić Złote Gody. Wam życie tego nie poskąpiło.

Reklama

Poza medalami i dyplomami były także kwiaty, tort, pierwszy taniec, wspólne zdjęcie oraz podziękowania słowami przysięgi małżeńskiej: „Dziękuję, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

Krystyna i Henryk Komorowscy

Celina i Edward Kulawczyk

Teresa i Józef Modzelewscy

Cecylia i Mirosław Pacocha

Jadwiga i Szymon Salwowscy

Halina i Tomasz Bałazy

Ewa i Eugeniusz Dobrzańscy

Krystyna i Józef Głęboccy

Henryka i Bolesław Matkiewicz

Hanna i Antoni Romanowscy

Reklama

 

Źródło: UG Łomża

Zdjęcia: A. Glinicki / Foto Partner

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama