Prezydent Andrzej Duda uhonorował 17 małżeństw z gminy Łomża medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnienia odebrało 10 par, które dotarły na uroczystość w świetlicy wiejskiej w Giełczynie.
10 par z gminy Łomża, które wstąpiły w związek małżeński w 1970 i 1971 r., odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyróżnienia wręczył wójt gminy Łomża Piotr Kłys.
– 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, w trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los – mówiła podczas uroczystości Jolanta Dobrzycka. – Nie każdemu jest dane by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami powrócić do tamtych młodzieńczych lat, by obchodzić Złote Gody. Wam życie tego nie poskąpiło.
Reklama
Poza medalami i dyplomami były także kwiaty, tort, pierwszy taniec, wspólne zdjęcie oraz podziękowania słowami przysięgi małżeńskiej: „Dziękuję, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”.
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:
Krystyna i Henryk Komorowscy
Celina i Edward Kulawczyk
Teresa i Józef Modzelewscy
Cecylia i Mirosław Pacocha
Jadwiga i Szymon Salwowscy
Halina i Tomasz Bałazy
Ewa i Eugeniusz Dobrzańscy
Krystyna i Józef Głęboccy
Henryka i Bolesław Matkiewicz
Hanna i Antoni Romanowscy
Źródło: UG Łomża
Zdjęcia: A. Glinicki / Foto Partner