Stary Rynek w Łomży jest w większym stopniu dostępny dla kierowców. Można już korzystać z wjazdu od strony ul. Rządowej.
Od niedawna możemy wjeżdżać na Stary Rynek w Łomży od strony ul. Rządowej.
- Obszar oznakowany jest jako strefa zamieszkania, więc parkować można tylko w wyznaczonych do tego miejscach - mówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Łącznie, licząc miejsca postojowe przy ratuszu i Hali Kultury, mieszkańcy mają do dyspozycji 41 stanowisk, w tym 2 przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie warto przypomnieć, że rok temu Rada Miejska podjęła uchwałę ws. likwidacji strefy ograniczonego postoju w Łomży, która obejmowała m.in. Stary Rynek.
- Po zakończeniu rewitalizacji będzie 46 miejsc postojowych. Warto jednak nadmienić, że w pobliżu Starego Rynku znajdują się parkingi za ratuszem, przy ul. Krzywe Koło, przy ul. Giełczyńskiej oraz na Pl. Niepodległości - podkreśla Łukasz Czech.
Jak dowiedzieliśmy się w ratuszu, przywrócenie strefy płatnego parkowania obecnie nie jest planowane. Jednak niewykluczone, że władze Łomży pochylą się nad taką możliwością po zakończeniu rewitalizacji. Zerowa stawka za postój w strefie obowiązuje od 1 maja 2016 r.