Reklama

Zmiany w obostrzeniach już od soboty! Koniec z przyłbicami i szalikami

24/02/2021 14:58

Poznaliśmy nowe informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywały od najbliższej soboty. Od 27 lutego nie będzie można używać np. przyłbic i szalików do zasłaniania ust i nosa. Dużo większe restrykcje będą obowiązywały w sąsiednim województwie warmińsko-mazurskim.

Od soboty (27.02) czeka nas obowiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa. Zakazane będzie używanie jedynie szalików, kominów, chust, bandab i przyłbic do zasłaniania ust.

Osoby przyjeżdżające do Polski z Czech i Słowacji będą musiały odbyć kwarantannę. (za wyjątkiem osób zaszczepionych dwoma dawkami lub posiadających negatywny wynik testu)

- Do tej pory te nasze kroki luzujace obostrzenia były bardzo odważne, a teraz musimy się o pół kroku cofnąć, a tak naprawdę cofnąć się o 1/16 tego kroku - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Reklama

Chodzi o województwo warmińsko-mazurskie, gdzie wprowadzone będą dodatkowe obostrzenia. Od 27 lutego uczniowie klas 1-3 wracają do nauki zdalnej. Zamknięte będą hotele, galerie handlowe,kina, teatry, muzea, galerie, baseny i korty tenisowe. Wszystko z powodu trudnej sytuacji epidemicznej. 

zdj. KPRM

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama