W najbliższym czasie proces pobierania numerków w Urzędzie Miejskim w Łomży będzie nadzorowany przez pracownika. Powodem są docierające do urzędników uwagi od mieszkańców. Zmiany mają pozwolić "wykryć i wyeliminować ewentualne nieprawidłowości związane z pobieraniem kilku numerków przez jedną osobę".
"W ostatnim czasie do Urzędu Miejskiego zaczęły docierać uwagi od mieszkańców o braku możliwości pobrania numerków do rejestracji pojazdów już w kilka minut po uruchomieniu urządzenia do ich wydawania. Dlatego w najbliższym czasie będą one rozdysponowywane od godz. 7:30 w obecności pracownika Urzędu. Pozwoli to wykryć i wyeliminować ewentualne nieprawidłowości związane z pobieraniem kilku numerków przez jedną osobę." - czytamy w komunikacie.
System kolejkowy funkcjonuje w Urzędzie Miejskim od 2017 roku i obejmuje takie sprawy jak wydawanie prawa jazdy, dowodu osobistego, rejestrację pojazdów, nadanie numeru PESEL oraz wniesienie opłat w punkcie bankowym. Urzędnicy podkreślają, że dzięki systemowi osoby chcące załatwić sprawę w urzędzie wiedzą, ile osób jest przed nimi i jak długo muszą czekać na swoją kolej. Usprawnia on też pracę samych urzędników, którzy zajmują się bezpośrednią obsługą mieszkańców.