Znamy kierownika Hali Kultury. Został nim Sławomir Śledziewski, aktualny dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie. Umowa będzie obowiązywała najprawdopodobniej od 1 lutego 2020 roku.
Sławomir Śledziewski zaprezentował się najlepiej przed 8-osobową komisją rekrutacyjną, w której zasiadały znane postacie z łomżyńskiego świata kultury, m.in. dyrektorzy jednostek: Jan Miłosz Zarzycki (FKWL), Jarosław Antoniuk (TLiA), Krzysztof Zemło (MDK-DŚT), czy Teresa Fromelc-Pawelczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przedstawiona przez niego koncepcja działalności Hali Kultury uzyskała najwyższą notę.
- Pan Sławomir Śledziewski spełnia wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze (…). Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się najlepszą znajomością zagadnień z zakresu kultury i sztuki współczesnej oraz przepisów mających zastosowanie w zakresie działalności Hali Kultury (w tym złożeń projektowych) – czytamy w uzasadnieniu opublikowanym na stronie BIP.
Reklama
W ocenie członków komisji posiada również zdolności menadżerskie i organizatorskie. Przyszły kierownik Hali Kultury jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku historia na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończył również szereg studiów podyplomowych m.in. Master of Busines Administration, czy Menedżer Kultury. Obecnie pracuje na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie. Kierować Halą Kultury w Łomży ma od lutego przyszłego roku.