O 117 nowych przypadkach koronawirusa informuje w dzisiejszym komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. W naszym województwie zmarły kolejne 2 zakażone osoby. W Polsce padł nowy rekord. W ciągu minionej doby odnotowano 4739 nowych przypadków zakażenia.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o stu siedemnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 2848 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 9 osób (w sumie 1452): dwóch mężczyzn z powiatu zambrowskiego, dwie kobiety z powiatu bielskiego, dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu wysokomazowieckiego, kobieta z powiatu białostockiego.
Dwa zgony w Podlaskiem
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem
Koronawirus w Polsce
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzi o 4739 nowych przypadkach zakażenie koronawirusem. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (724), mazowieckim (521), śląskim(490). Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 46 osó.
Liczba zakażonych koronawirusem: 116 338/2 919 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).