Stu nauczycieli będzie w bieżącym tygodniu zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży - informuje Polska Agencja Prasowa. 80 nauczycieli zaszczepiono w łomżyńskim szpitalu we wtorek, 20 kolejnych ma dostać szczepionkę w piątek.
Z danych Urzędu Miejskiego wynika, że z pierwszej grupy uprawnionych nauczycieli do szczepień zgłosiło się 307 osób. To m.in .nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele klas I-III czy nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Dane te dotyczą tylko pracowników placówek prowadzonych przez Miasto Łomża.
Dodajmy, że w poniedziałek (15.02) ruszyła kolejna tura rejestracji dla pozostałych grup nauczycieli do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku (18.02) Zgłoszeń uprawnionych pracowników uczelni do Narodowego Programu Szczepień dokonują rektorzy uczelni, natomiast w przypadku nauczycieli szkół i placówek oświatowych – chętnych rejestruje dyrektor. Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie.
W całym woj. podlakim wykonano 71 150 szczepień, z czego 3095 ostatniej doby. Drugą dawkę szczepionki otrzymało 20568 osób. W całej Łomży wykonano dotąd 4113 szczepień, z czego 160 ostatniej doby. Drugą dawkę otrzymało 1155 osób.