W Podlaskiem odnotowano aż 126 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To nowy rekord. Miniona dobra była rekordowa również w skali kraju. W Polsce potwierdzono 2367 nowych przypadków zakażenia. Publikujemy najnowsze dane.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o stu dwudziestu sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 2330 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Wyzdrowiało kolejnych 21 osób (w sumie 1365): dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu bielskiego, cztery kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu augustowskiego, mężczyzna z Białegostoku, kobieta z powiatu białostockiego, dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu łomżyńskiego, dwie kobiety i mężczyzna z Łomży, mężczyzna z Suwałk, kobieta z powiatu wysokomazowieckiego.
Koronawirus w Polsce
Mamy 2367 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - podaje resort zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 98 140/2 604 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Czterdziesty ósmy zgon w Podlaskiem
W dzisiejszych statystykach wojewódzkich ujęto zgon mężczyzny z Łomży, który był hospitalizowany w łomżyńskim szpitalu. Informowaliśmy o tym wczoraj (Zmarł zakażony koronawirusem mieszkaniec Łomży - kliknij).
"To mężczyzna w wieku 59 lat, mieszkaniec Łomży, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży. Miał choroby współistniejące."
W statystykach ministerstwa zgon ujęty został jako spowodowany współistnieniem COVID-19 z innymi schorzeniami.