Reklama

14. emerytura. Przyspieszenie wypłat

17/05/2022 10:47

Na początku kwietnia Marlena Maląg, szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poinformowała, że 14. emerytura będzie wypłacana w 4 kwartale tego roku. Teraz okazuje się, że rząd chce przyśpieszyć "czternastki" i wypłacać je już w sierpniu.

We wtorek (17.05) premier Mateusz Morawiecki oraz minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedzieli, że rada ministrów zajmie się dzisiaj projektem ustawy o 14. emeryturze. 

- Dodatkowe świadczenie będzie wypłacane już w sierpniu tego roku. Aby je otrzymać seniorzy nie muszą składać żadnych wniosków - podkreśliła Marlena Maląg. - Tak jak rok temu – przy wypłatach 14. emerytury stosowany będzie mechanizm „złotówka za złotówkę”. Dla osób pobierających świadczenia wyższe niż 2900 zł 14. emerytura zostanie pomniejszona o kwotę tej nadwyżki - dodała.

Reklama

- Liberałowie powiedzą, że 14. emerytura, którą dzisiaj przyjmujemy na Radzie Ministrów, to rozdawnictwo. Ja powiem, że to staranie o godność. Państwo powinno być państwem z sercem dla tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy - wyjaśniał z kolei Mateusz Morawiecki. 

Świadczenie zostanie wypłacone w wysokości minimalnej emerytury - 1338,44 zł. Resort rodziny i polityki społecznej szacuje, że otrzyma je około 9 mln emerytów i rencistów.

Fot. MRiPS
 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości