21-letnia mieszkanka Łomży padła ofiarą oszustów. Kobieta chciała sprzedać torebkę, a straciła blisko 900 złotych.
Kobieta zgłosiła się do łomżyńskiej komendy w poniedziałek.
- Z ustaleń mundurowych wynika, że 21-latka zamieściła ogłoszenie na jednym z portali aukcyjnych. Kobieta chciała sprzedać torebkę za 250 złotych. Po kilku minutach otrzymała trzy wiadomości na skrzynkę pocztową z informacją, że za sprzedawany towar otrzymała płatność. Następnie kliknęła w otrzymany link i na jej konto miały wpłynąć pieniądze. 21-latka wybrała swój bank, a strona, do której została przekierowana, była łudząco podobna do prawdziwej strony jej banku. Tam wpisała swój login oraz hasło. Kiedy po kilkunastu minutach kobieta sprawdziła swoje konto okazało się, że z jej rachunku zniknęło blisko 900 złotych - relacjonuje łomżyńska policja.
Reklama
Jak nie dać się oszukać? Rady łomżyńskich policjantów:
Co robić, gdy zostaniesz oszukany?