Reklama

22 tys. nowych przypadków w Polsce, w tym 725 w Podlaskiem. Publikujemy dzisiejszy raport Covid-19

15/11/2020 11:54

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 854 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły kolejne 303 osoby chore na Covid-19. W naszym województwie zanotowano 725 nowych zakażeń, zmarło 5 osób, w tym pacjentka z łomżyńskiego szpitala.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiuset dwudziestu pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 227 osób z Białegostoku, w tym 1 hospitalizowana,
  • 99 osób z Suwałk, w tym 1 hospitalizowana,
  • 75 osób z powiatu białostockiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 46 osób z powiatu bielskiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 39 osób z powiatu suwalskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 36 osób z powiatu wysokomazowieckiego, w tym 9 hospitalizowanych,
  • 34 osoby z Łomży, w tym 1 hospitalizowana,
  • 25 osób z powiatu augustowskiego, w tym 4 hospitalizowane,
  • 23 osoby z powiatu łomżyńskiego,
  • 21 osób z powiatu siemiatyckiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 21 osób z powiatu grajewskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 20 osób z powiatu sokólskiego, w 1 hospitalizowana,
  • 16 osób z powiatu kolneńskiego,
  • 15 osób z powiatu hajnowskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 12 osób z powiatu sejneńskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 11 osób z powiatu zambrowskiego,
  • 5 osób z powiatu monieckiego.

 W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 18641 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne 474 osoby (w sumie 5683): 162 z powiatu sokólskiego, 122 z Białegostoku, 107 z Suwałk, 42 z powiatu białostockiego i 41 z powiatu suwalskiego.

Reklama

Został potwierdzony 276,277,278,279,280  potwierdzony przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. To:

  • kobieta w wieku 87 lat, mieszkanka Zambrowa, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży. Miała choroby współistniejące;
  • kobieta w wieku 80 lat, mieszkanka Zambrowa, hospitalizowana w Szpitalu w Zambrowie. Miała choroby współistniejące.
  • mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Miał choroby współistniejące;
  • kobieta w wieku 63 lat, mieszkanka powiatu hajnowskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące;
  • kobieta w wieku 75 lat, mieszkanka powiatu hajnowskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miała choroby współistniejące.

W tej chwili w Polsce zajętych jest 2114 respiratorów. Wolnych pozostaje 637. W szpitalach przebywa 21 988 pacjentów z Covid-19. Dostępnych jest jeszcze 13 460 łóżek covidowych. Na kwarantannie jest ponad 409 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest blisko 30 tys. osób.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości