Waga jubilerska, gotówka, plik pustych torebek strunowych oraz 12 torebek z zielonym suszem - m.in. takie przedmioty mundurowi znaleźli w garażu należącym do 23-latka z Łomży. Mężczyzna miał też narkotyki przy sobie.
W minioną środę (18.05) łomżyńscy kryminalni na terenie gminy Piątnica skontrolowali fiata. Podejrzewali, że podróżujacy nim mężczyzna może posiadać środki odurzające.
- U siedzącego na miejscu pasażera 23-letniego mieszkańca Łomży policjanci znaleźli ponad 24 gramy marihuany, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem - podaje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na terenie jego posesji kryminalni, w garażu, znaleźli wagę jubilerską, gotówkę, plik pustych torebek strunowych oraz 12 torebek z zielonym suszem.
- Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana. Policjanci przejęli łącznie blisko 164 gramy narkotyku - informuje KMP Łomża.
23-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mieszkańca Łomży 3-miesięczny areszt. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Łomża