Stracił prawo jazdy, trafił do aresztu a jego auto znalazło się na policyjnym parkingu - 26-latka z Augustowa mundurowi zatrzymali w okolicach ul. Dmowskiego w Łomży.
W nocy ze środy (11.05) na czwartek (12.05) 3 policjanci z łomżyńskiej patrolówki, jadąc ul. Dmowskiego, zwrócili uwagę na audi. Jego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli od niego alkohol.
- Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 26-latek stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, a jego audi na parking strzeżony - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Mieszkaniec Augustowa odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KMP Łomża