Reklama

34-letni kurier migrantów trafił do aresztu

08/05/2023 14:18

Kierowca, który nielegalnie przewoził 10 osób trafił na trzy miesiące do aresztu. 34-latek spowodował wypadek, w którym zginęło dwóch obywateli Afganistanu.

W zeszły piątek (5.05) w godzinach porannych trwał pościg za 34-letnim kurierem migranów, o którym pisaliśmy w tym artykule. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa kierowca podejrzany jest o nieumyślne doprowadzenie do katastrofy w ruchu lądowym oraz czynnego udziału w pomocy przekroczenia granicy przez dziesięciu obywateli Afganistanu. 34-latek próbując zbiec z miejsca kontroli spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby. 

- Samochód koziołkował przez ponad 40 metrów i zatrzymał się na dachu - informuje PAP

Reklama

Drugi zarzut dotyczy przewozu grupy nielegalnych migranów (obywateli Afganistanu) w głąb Polski, po przekroczeniu granicy z Białorusią. 

Z informacji podanych przez Polską Agencję Prasową dowiadujemy się, że za pierwsze przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za drugie do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 34-latek trafił na trzy miesiące do aresztu w obawie, że przez brak stałego miejsca pobytu w Polsce, mężczyzna mógłby spróbować uciec do Uzbekistanu, gdzie przebywa jego rodzina.

Reklama

W dalszym ciągu prokuratura zbiera dowody we wszczętym śledztwie. 

 

źródło: PAP

źródło zdjęcia głównego: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości