Reklama

40-latek prowadził auto i palił marihuanę

12/08/2022 07:45

Jechał w terenie zabudowanym za szybko o 56 km/h. Najeżdżał na krawężniki. 40-latek z Ostrołęki palił marihuanę siedząc za kółkiem.

W środę (10.08) łomżyńscy policjanci, sprawdzając zachowania pieszych i kierowców w obrębie przejść dla pieszych, ujawnili ponad 100 wykroczeń. 68 z nich popełnili kierowcy, 18 piesi, 16 rowerzyści, a 5 kierujący hulajnogami.

- Głównym "grzechem" kierowców było przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci ujawnili 39 takich kierowców. Na policyjny radar w Miastkowie wpadł również kierowca audi, który jechał w terenie zabudowanym za szybko o 56 km/h. Już podczas zjeżdżania na wyznaczone przez policjantów miejsce, kierowca audi najeżdżał na krawężniki. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli specyficzny zapach marihuany. Wtedy 40-letni mieszkaniec Ostrołęki przyznał, że palił ją w trakcie jazdy. Mundurowi znaleźli też w jego samochodzie niewielką ilość tego narkotyku. Susz ukrył w pudełku po papierosach, które było wciśnięte pomiędzy fotelem, a podłokietnikiem - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży. 

Reklama

Wstępne badanie kierowcy na zawartość środków odurzających w organizmie wykazało, że jest on pod ich wpływem. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Natomiast wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. 40-latek stracił prawo jazdy, a jego samochód trafił na strzeżony parking. Mężczyzna, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Natomiast za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości