Reklama

42-latek stracił prawo jazdy w Piątnicy

26/05/2022 10:01

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h.

Kierowca BMW został zatrzymany wczoraj, po godz. 7:30. 

- W Piątnicy na ulicy Jedwabieńskiej, 42-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 kilometry na godzinę. Mieszkaniec Łomży w miejscu gdzie obowiązuje 50 kilometrów na godzinę jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

42-latek stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Miejsce kontroli wskazane zostało przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

Policjanci przypominają: zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki między innymi: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki. Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

zdj. ilustracyjne/KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości