44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 4 zgony odnotowała w ciągu ostatniej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży.
Wśród 44 nowych zakażonych osób jest 35 mieszkańców Łomży i 9 mieszkańców powiatu łomżyńskiego. 1 osoba jest hospitalizowana.
Zmarły 4 kolejne osoby z terenu działania PSSE w Łomży:
Odnotowano też 68 ozdrowieńców (52 - Łomza, 16 - powiat). W kwarantannie przebywają 2033 osoby (1431 - Łomża, 602 - powiat).
Koronawirus w Polsce
Mamy 27 086 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskiem (3942), mazowieckim (2951), małopolskim (2815).
Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 387 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 493 765/7287 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane wojewódzkie:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięciuset osiemdziesięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 12335 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 205 osób (w sumie 2887): 74 z Białegostoku, 43 z pow. kolneńskiego, 27 z pow. białostockiego, 18 z pow. augustowskiego, 15 z pow. sokólskiego, 14 z pow. bielskiego, 10 z pow. monieckiego, 2 z pow. siemiatyckiego, 2 z pow. sejneńskiego.
Kolejne zgony: