Reklama

45 lat łomżyńskiego MPKa.

15/07/2014 07:00

Można narzekać, że klimatyzacja w wakacje nie działa, że bilety za drogie, a autobus się spóźnia. Jednak większość mieszkańców Łomży nie wyobraża sobie życia bez żółto-czerwonych autobusów.

15 lipca 1969 roku na ulice miasta wjechało 5 autobusów marki „San”. Bilet kosztował złotówkę, a trasy biegły od Ronda (Pl. Kościuszki) przez Wojska Polskie, Al. Legionów i Poznańską do Browaru, „PEPEES-u” i „Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Narew”.

I tak minęło 45 lat. Przez ten czas autobusy i miasto zmieniły się - Łomża urosła, przybyło nowych osiedli i ulic. Po ulicach nie jeżdżą „Sany” tylko nowoczesne Scanie i Volvo, które wożą mieszkańców do szkoły, pracy czy na zakupy. Dzięki wsparciu unijnemu oprócz wymiany całego taboru, wyremontowano zajezdnię.

Reklama

Głównym elementem uroczystości rocznicowych będzie konferencja naukowo techniczna zorganizowana we współpracy z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w dniach 11-12 września 2014r.

- Mamy też do Państwa prośbę. Chcielibyśmy poprosić wszystkich, którzy posiadają stare zdjęcia, artykuły prasowe lub inne pamiątki dotyczące komunikacji miejskiej w Łomży – szczególnie z lat najwcześniejszych – sześćdziesiątych i siedemdziesiątych o skontaktowanie się z nami i umożliwienie ich wykorzystania w okolicznościowej monografii oraz wystawie, które przygotowujemy - informuje dyrektor MPK w Łomży, Janusz Nowakowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości