Reklama

57 nowych przypadków koronawirusa w Podlaskiem

29/09/2020 10:30

Mamy 57 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wśród chorych są trzy osoby z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięćdziesięciu siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizacja,
  • kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
  • dwie kobiety z powiatu suwalskiego, izolacja domowa,
  • pięć kobiet z Suwałk, izolacja domowa,
  • kobieta z Suwałk, hospitalizacja,
  • mężczyzna z powiatu suwalskiego, izolacja domowa,
  • pięciu mężczyzn z Białegostoku, izolacja domowa,
  • kobieta z powiatu bielskiego, hospitalizacja,
  • dwie kobiety z powiatu zambrowskiego, izolacja domowa,
  • mężczyzna z powiatu zambrowskiego, izolacja domowa,
  • kobieta z powiatu monieckiego, izolacja domowa,
  • mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa,
  • kobieta z Łomży, hospitalizacja,
  • mężczyzna z Łomży, hospitalizacja,
  • osiem kobiet z Białegostoku, izolacja domowa,
  • cztery kobiety z Białegostoku, hospitalizacja,
  • mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizacja,
  • kobieta z powiatu białostockiego, izolacja szpitalna,
  • dwóch mężczyzn z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • cztery kobiety z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
  • dwie kobiety z powiatu białostockiego, hospitalizacja,
  • mężczyzna z Białegostoku, hospitalizacja,
  • dziesięciu mężczyzn z powiatu białostockiego, izolacja szpitalna.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1997 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 13 osób (w sumie 1318): pięć kobiet z powiatu bielskiego, kobieta i mężczyzna z powiatu augustowskiego, kobieta z powiatu grajewskiego, kobieta z powiatu hajnowskiego, mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, mężczyzna z Białegostoku, mężczyzna z Łomży, mężczyzna z powiatu łomżyńskiego.

Reklama

W Podlaskiem zmarły kolejne 2 osoby 

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o czterdziestym czwartym i czterdziestym piątym przypadku wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w województwie podlaskim. 

  • To kobieta w wieku 73 lat, mieszkanka Augustowa, była hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 41 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, był hospitalizowany w szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.

Koronawirus w Polsce 

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 1326 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (167), mazowieckim(151), pomorskim (127). Resort podał oddzielnie informacje o zgonach "z powodu COVID-19" - 6 osób i "z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 30 osób. 

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 89 962/2 483 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama