Mamy 57 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wśród chorych są trzy osoby z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięćdziesięciu siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1997 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych 13 osób (w sumie 1318): pięć kobiet z powiatu bielskiego, kobieta i mężczyzna z powiatu augustowskiego, kobieta z powiatu grajewskiego, kobieta z powiatu hajnowskiego, mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, mężczyzna z Białegostoku, mężczyzna z Łomży, mężczyzna z powiatu łomżyńskiego.
W Podlaskiem zmarły kolejne 2 osoby
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o czterdziestym czwartym i czterdziestym piątym przypadku wystąpienia zgonu z powodu COVID-19 w województwie podlaskim.
Koronawirus w Polsce
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 1326 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (167), mazowieckim(151), pomorskim (127). Resort podał oddzielnie informacje o zgonach "z powodu COVID-19" - 6 osób i "z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 30 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 89 962/2 483 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).