Reklama

Koronawirus w liceum na Bernatowicza. Dziewięć klas w kwarantannie! [VIDEO][AKTUALIZACJA]

29/09/2020 10:31

Od jutra I Liceum Ogólnokształcące w Łomży przechodzi na nauczanie zdalne. Ratusz informując o przypadku koronawirusa w szkole podaje, że "objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli". Aż 9 klas skierowano na kwarantannę. W kwarantannie przebywa również 1 nauczyciel oraz 3 uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, 8 przedszkolaków oraz 6 pracowników Przedszkola Specjalnego nr 3, a także dyrektor ZSS nr 8. Jutro kwarantannę mają zakończyć podopieczni i pracownicy Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego odwołała dzisiejsze (29.09) zajęcia dydaktyczne, korzystając z tzw. dni nauczycielskich. Podjęto już decyzję, że szkoła przechodzi na nauczanie zdalne. 

- Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły sanepidem i podjęliśmy decyzję, że cała szkoła będzie pracowała w trybie zdalnym – przekazuje zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

Urząd Miejski w Łomży informując o przypadku koronawirusa w I LO podaje, że "objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli". Według uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji chodzi o  szkolnego katechetę, który miał mieć kontakt z dziewięcioma klasami. Zostały one skierowane na kwarantannę.

Reklama

Na kwarantannie przebywa również jeden nauczyciel oraz trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży

- Wszystkie te osoby miały kontakt z zakażonym koronawirusem poza szkołą. Placówka jest w pełni bezpieczna, jeżeli chodzi o zagrożenie epidemiologiczne i po rozmowach z dyrekcją oraz sanepidem postanowiliśmy, iż zajęcia będą kontynuowane w trybie stacjonarnym – informuje zastępca prezydenta.

Dodajmy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono również u przedszkolaka z Przedszkola Specjalnego nr 3 w Łomży. Na kwarantannie przebywa  8 przedszkolaków,  6 pracowników tej placówki oraz dyrektor ZSS nr 8, która obecnie pracuje zdalnie. W przyszłym tygodniu przedszkole powinno wrócić do normalnego trybu pracy.

Reklama

Wcześniej przypadek koronawirusa pojawił się również w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży

- W okresie wcześniejszym pojawił się przypadek koronawirusa również w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej - mówi wiceprezydent Stypułkowski. -  Cieszę się, że sanepid łomzyński bardzo szybko zareagował i tą sytuację udało się opanować. W dniu jutrzejszym mija okres kwarantanny, którą objęci zostali pracownicy i podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Mam nadzieję, że już pierwszego października ta placówka wróci do normalnej pracy. 

Reklama

W materiale [VIDEO] dostępny jest komentarz wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości