Reklama

57 nowych zakażeń w Łomży i regionie. W Polsce kolejny rekord

05/11/2020 12:50

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży odnotowało 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wśród 57 nowych zakażonych jest 38 osób z Łomży i 19 z powiatu łomżyńskiego. 2 osoby są hospitalizowane. W kwarantannie przebywa obecnie 1930 osób (1358 - Łomża, 572 - powiat). 

Koronawirus w Polsce

O 27 143 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: wielkopolskim (3888), śląskim (3850), mazowieckim (2932). Z powodu COVID-19 zmarło 69 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 298 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 466 679/6 842 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Dane wojewódzkie:

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziewięciuset dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 264 osoby z Białegostoku - 263 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 107 osób z pow. białostockiego - 106 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 105 osób z Łomży - 104 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 59 osób z pow. wysokomazowieckiego - 57 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 55 osób z pow. bielskiego - 53 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 50 osób z pow. hajnowskiego - 49 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 50 osób z pow. sokólskiego - 48 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 47 osób z Suwałk - 44 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
  • 36 osób z pow. grajewskiego w izolacji domowej,
  • 26 osób z pow. augustowskiego - 18 w izolacji domowej, 8 hospitalizowanych,
  • 24 osoby z pow. łomżyńskiego w izolacji domowej,
  • 22 osoby z pow. siemiatyckiego - 21 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 20 osób z pow. kolneńskiego - 18 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 20 osób z pow. monieckiego - 15 w izolacji domowej, 5 hospitalizowanych,
  • 11 osób z pow. suwalskiego - 10 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 5 osób z pow. zambrowskiego w izolacji domowej,
  • 1 osoba z pow. sejneńskiego w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 11755 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne 224 osoby (w sumie 2682): 112 z pow. hajnowskiego, 77 z Białegostoku, 34 z pow. białostockiego, 1 z pow. sokólskiego.

Reklama

Zgony:

  • To mężczyzna w wieku 55 lat, mieszkaniec Augustowa, hospitalizowany w Szpitalu w Augustowie. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 80 lat, mieszkanka Kolna, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 83 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 82 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 53 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości