Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży odnotowało 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Wśród 57 nowych zakażonych jest 38 osób z Łomży i 19 z powiatu łomżyńskiego. 2 osoby są hospitalizowane. W kwarantannie przebywa obecnie 1930 osób (1358 - Łomża, 572 - powiat).
Koronawirus w Polsce
O 27 143 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: wielkopolskim (3888), śląskim (3850), mazowieckim (2932). Z powodu COVID-19 zmarło 69 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 298 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 466 679/6 842 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane wojewódzkie:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziewięciuset dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 11755 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały kolejne 224 osoby (w sumie 2682): 112 z pow. hajnowskiego, 77 z Białegostoku, 34 z pow. białostockiego, 1 z pow. sokólskiego.
Zgony: