63 nowe zakażenia odnotowała w ciągu minionej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. Zmarło 5 osób z naszego najbliższego regionu.
W grupie 63 zakażonych osób jest 46 osób z Łomży i 17 z powiatu łomżyńskiego. Wszyscy przebywają w izolacji domowej.
Dziś w kwarantannie przebywa 1793 osób (1257 - Łomża, 536 - powiat).
Łomżyński sanepid odnotował 5 zgonów. To 3 starsze kobiety z powiatu łomżyńskiego oraz starszy mężczyzna i starsza kobieta z Łomży.
Koronawirus w Polsce
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19364 nowych zakażeniach w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 414 844/6 102 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane wojewódzkie:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzystu szesnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 10228 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 55 osób (w sumie 2388): 23 z pow. sokólskiego, 19 z pow. wysokomazowieckiego, 13 z pow. kolneńskiego.
Zgony: