Reklama

73 nowe przypadki koronawirusa w Łomży i powiecie. Zmarł starszy mężczyzna

30/10/2020 12:18

O 73 nowych przypadkach koronawirusa i jednym zgonie informuje dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. W Polsce odnotowano aż 21629 nowych zakażeń.

Dzis łomżyński sanepid informuje o 73 nowych przypadkach koronawirusa (64 - Łomża, 9 - powiat łomżyński). Wszyscy chorzy przebywają w izolacji domowej. Odnotowano też 12 ozdrowieńców.

W kwarantannie przebywa aż 1529 osób (1071 - Łomża, 458 - powiat).

Niestety, zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego. 

W łomżyńskim szpitalu przebywa obecnie 93 pacjentów z dodatnim wynikiem testu, a 7 pacjentów oczekuje na wynik. Zajętych jest 8 respiratorów. Szpital dysponuje 136 łóżkami dla pacjentów zakażonych i z podejrzeniem zakażenia, w tym 9 stanowiskami do intensywnej terapii. 

Reklama

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 21629 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (3416), wielkopolskim (3082), kujawsko-pomorskim (1954). Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 340 834/5 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Reklama

Dane służb wojewódzkich: 

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzystu pięćdziesięciu ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 115 osób z Białegostoku w izolacji domowej,
  • 43 osoby z pow. białostockiego - 42 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 40 osób z pow. wysokomazowieckiego - 36 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 27 osób z pow. sokólskiego - 17 w izolacji domowej, 10 hospitalizowanych,
  • 26 osób z pow. hajnowskiego - 25 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 25 osób z pow. siemiatyckiego - 20 w izolacji domowej, 5 hospitalizowanych,
  • 16 osób z pow. grajewskiego w izolacji domowej,
  • 16 osób z pow. kolneńskiego - 14 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 16 osób z pow. monieckiego - 14 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 12 osób z pow. bielskiego - 10 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 11 osób z pow. augustowskiego - 7 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 10 osób z pow. zambrowskiego - 8 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 1 osoba z pow. sejneńskiego w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 8113 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 65 osób (w sumie 2184): 44 z pow. sokólskiego, 21 z pow. monieckiego.

Zmarły kolejne osoby:

  • To kobieta w wieku 83 lat, mieszkanka Wysokiego Mazowieckiego, była hospitalizowana w Szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 67 lat, mieszkaniec Siemiatycz, hospitalizowany w Szpitalu w Siemiatyczach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 72 lat, mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Bielsku Podlaskim. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 57 lat, mieszkanka Hajnówki, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 51 lat, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Łomży Miał choroby współistniejące.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości