75 rodzin z Łomży i okolic obdarowanych zostało prezentami w ramach tegorocznej akcji Szlachetna Paczka. Wczoraj ogólnopolska akcja charytatywna miała swój finał, a paczki przygotowane przez darczyńców trafiły do potrzebujących rodzin zakwalifikowanych do udziału w projekcie.
Łomżyński sztab akcji liczył w tym roku 36 wolontariuszy. Ich zadaniem było sprawdzenie rzeczywistej sytuacji i zakwalifikowanie do akcji wytypowanych rodzin skompletowanie paczek i dostarczenie ich potrzebującym. W tej ostatniej, bez wątpienia najbardziej satysfakcjonującej czynności, pomagali wczoraj członkowie klubu Wild Dogs. Pomoc przydała się, bo trzeba było załadować 75 nie małych paczek do samochodu, który rozwoził je do adresatów.
75 paczek, to teoretycznie 75 darczyńców. Tak naprawdę jednak w skompletowanie każdej paczki angażowały się grupy liczące nawet 20 osób. Oznacza to, że podarunki, które trafiły do potrzebujących, pochodziły od prawie 1,5 tys. osób, które zdecydowały się zaangażować w pomoc innym. Co ciekawe, nie były to jedynie osoby z Łomży. Około dziesięciu paczek przyjechało bowiem do Łomży z Warszawy.
Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, która co roku skupia nawet milion pomagających osób, wolontariuszy i darczyńców.