W poniedziałek ministerstwo zdrowia poinformowało o 2006 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Zmarło 29 kolejnych pacjentów. W sumie dotychczas zachorowało 102 080 osób, a 2 659 zmarło. 90 nowych przypadków zakażenia COVID-19 odnotowano w Podlaskiem, w tym dwie osoby z Łomży.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziewięćdziesięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 2496 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało do tej pory 1387 osób.
Od początku epidemii w naszym kraju wyzdrowiało 73 552 osób. Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 3158 osób, u których potwierdzono zakażenie. 219 jest pod respiratorem - aż 28 osób wymagało podłączenia w ciągu ostatniej doby.