- Świadczenia medyczne są realizowane z zachowaniem właściwych procedur i zasad bezpieczeństwa. Wyodrębniono pomieszczenia i personel do realizacji świadczeń dla pacjentów bez podejrzenia zakażenia. Wszystkim hospitalizowanym w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży pacjentom wykonujemy testy w kierunku Covid-19 - przekazuje Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Placówka z jednoimienności powróciła do świadczenia usług zakontraktowanych z NFZ, ale część oddziałów nadal pozostaje dedykowana pacjentom z zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia. Czasowo zawieszono również działalność Oddziału Dziecięcego.
Poniżej informacja dotycząca bezpieczeństwa korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
Szanowni Państwo;
Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży z jednoimienności powrócił do świadczenia usług zakontraktowanych z NFZ, czyli do normalnej pracy, z wyłączeniem (na dzień 20.08.2020r.) oddziałów: Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczego, Neurologicznego, Chorób Płuc i Gruźlicy, Zakaźnego, które nadal pozostają dedykowane pacjentom z zakażeniem, bądź podejrzeniem zakażenia Covid-19 oraz Oddziału Dziecięcego, którego działalność została czasowo zawieszona z powodu rezygnacji z pracy lekarzy. Oddział jest sukcesywnie, w miarę możliwości doposażany i w gotowości do wznowienia swojej działalności.
Na pozostałych oddziałach, we wszystkich poradniach specjalistycznych i zakładach diagnostycznych realizowane są przyjęcia pacjentów bez zakażenia, bądź podejrzenia zakażenia Covid-19. Personel szpitala według wytycznych, określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2020r. przeszedł wymagane w/w rozporządzeniem badania w kierunku wykluczenia COVID-19, a pomieszczenia szpitalne zostały poddane dekontaminacji. Świadczenia medyczne są realizowane z zachowaniem właściwych procedur i zasad bezpieczeństwa. Wyodrębniono pomieszczenia i personel do realizacji świadczeń dla pacjentów bez podejrzenia zakażenia. Wszystkim hospitalizowanym w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży pacjentom wykonujemy testy w kierunku Covid-19. W przypadku przyjęć planowych odbywa się to na kilka dni przed przyjęciem do szpitala (hospitalizacja po otrzymaniu wyniku ujemnego), a pilnych w trakcie przyjęcia (wówczas do czasu otrzymania wyniku pacjentjest hospitalizowany w dedykowanej sali).
Służby mundurowe i personel szpitala prowadzą kontrolę wejść i ilości osób przebywających na terenie szpitala. Weryfikują zasadność przebywania na terenie Szpitala i godziny umówionych wizyt.
Zabiegi operacyjne zostały wznowione i odbywają się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Realizowane są zgodnie z listami oczekujących. Prosimy o wyrozumiałość i rozsądek, w przypadku rezygnacji z ustalonych terminów zabiegów operacyjnych. Tylko odpowiednio wczesne poinformowanie personelu o rezygnacji umożliwia skorzystanie z przyjęcia do zabiegu kolejnej osobie z listy oczekujących. Każde planowe przyjęcie do Szpitala wymaga wcześniejszego przygotowania i jest realizowane po otrzymaniu wyniku ujemnego w kierunku Covid-19. Niepokój i niezdecydowanie związane z trwającą pandemią uniemożliwia sprawne realizowanie świadczeń medycznych (zabiegów operacyjnych) oczekującym pacjentom.
Wznowiliśmy kontynuację realizacji programów profilaktycznych, w ramach których wykonywane są BEZPŁATNIE, BEZ SKIEROWANIA badania profilaktyczne (cytologia, kolonoskopia i mammografia). Kryteria dotyczące kwalifikacji do bezpłatnych badań profilaktycznych dostępne są na stronie szpitala www.szpital-lomza.pl w zakładce „programy profilaktyczne”.
Z wyrazami szacunku:
Jarosław Pokoleńczuk