Od nowego roku Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wyświetlać ostrzeżenia na ekranach reklamowych w przestrzeni miejskiej.
Jak przekazał płk Konrad Korpowski, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dzięki zwiększeniu zasięgu alertów mieszkańcy będą mogli lepiej przygotować się na zagrożenia.
„Dzięki sieci ponad 20 tys. ekranów wielkoformatowych rozmieszczonych na terenie całego kraju, będziemy mogli jeszcze skuteczniej ostrzegać przed zagrożeniami. Rozmieszczone są one przy najbardziej uczęszczanych drogach, centrach handlowych i dworach kolejowych. Łączna dzienna widownia to ok. 6,2 miliona osób” – czytamy w komunikacie RCB.
Reklama
Alert RCB to system powiadamiania ludności o zagrożeniach. Ostrzega m.in. przed zagrożeniami pogodowymi, epidemicznymi i innymi sytuacjami kryzysowymi. Ostrzeżenia wysyłane są do osób znajdujących się na zagrożonym terenie.