Wcześniej były to informacje nieoficjalne, ale teraz mamy w końcu oficjalną odpowiedź centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wiesław Grzymała został odwołany ze stanowiska dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego w Łomży.
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potwierdza, że Pan Wiesław Grzymała został odwołany ze stanowiska Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego - czytamy w przesłanej nam odpowiedzi na zadane w ubiegłym tygodniu pytania. - Pan Grzymała był zatrudniony na podstawie powołania. W takim przypadku zarówno powołanie jak i odwołanie następuje bez podania przyczyny. Zgodnie z obowiązującymi w ARiMR procedurami, w przypadku nieobecności Dyrektora jednostki/komórki organizacyjnej ARiMR, obowiązki przejmuje Zastępca Dyrektora zgodnie z ustaloną tabelą zastępstw.
Wiesław Grzymała od lat związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. Funkcję dyrektora POR ARiMR w Łomży sprawował od czerwca 2017 roku, wcześniej był zastępcą dyrektora. Obecnie Grzymała jest radnym Rady Miejskiej Łomży.
Nieoficjalne informacje krążące w kuluarach wskazują na to, że miejsce Grzymały może zająć była wiceprezydent Łomży Agnieszka Barbara Muzyk.