Reklama

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora szpitala?

07/12/2015 08:11

Krzysztof Bałata, który od 2,5 roku jest dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, wygrał konkurs na dyrektora Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, z którego został odwołany w styczniu 2013 roku. Czy Bałata zrezygnuje z szefowania łomżyńskiej placówce i wróci w rodzinne strony?

Krzysztof Bałata przed objęciem stanowiska w Łomży był dyrektorem Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. W styczniu 2013 roku został odwołany z tego stanowiska przez zarząd powiatu jarosławskiego. Teraz, po zmianie we władzach powiatowych w Jarosławiu, gdzie starostą został Tadeusz Chrzan, ten sam z którego rządów Bałata po raz pierwszy został powołany na stanowisko dyrektora COM w Jarosławiu, może on powrócić na swoje dawne stanowisko. Jeśli zdecyduje się to zrobić, konieczne będzie również przeprowadzenie konkursu na dyrektora szpitala w Łomży.

Krzysztof Bałata jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży objął 15 maja 2013 roku. W momencie objęcia stanowiska przez Bałatę finanse łomżyńskiego szpitala były w opłakanym stanie. Nowy dyrektor w pierwszej kolejności musiał więc zająć się przywróceniem płynności finansowej placówki i zrobił to skutecznie wyszukując i "tnąc" nadmierne koszty. Trzeba dodać, że nie wszystkie decyzje dyrektora Bałaty były po myśli pracowników i personelu szpitala. Część lekarzy zrezygnowała z pracy w Łomży i przeniosła się do innych placówek w regionie. Trzeba też jednak przyznać, że podjęte działania okazały się skuteczne, a w szpitalu pojawiły się kolejne inwestycje. Pojawiły się jednak także uzasadnione pretensje pacjentów o jakość wyżywienia i pielęgniarek o nieprzestrzeganie przepisów BHP, co po interwencjach mediów zostało jednak poprawione.

Reklama

To, czy dyrektor Bałata zostanie szefem placówki w Jarosławiu, zależy od jego decyzji oraz od decyzji władz powiatu jarosławskiego. Jeśli powołają go na dyrektora COM w Jarosławiu, a Krzysztof Bałata zdecyduje się opuścić Łomżę, wówczas Urząd Marszałkowski będzie musiał ogłosić konkurs na nowego dyrektora.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości