Reklama

Bezdomne psy w Łomży. W tym roku odłowiono 80 czworonogów

24/11/2021 07:56

Mieszkańcy miasta informują m.in. ratusz o psach, które błąkają się po Łomży. W rezultacie, w tym roku, odłowiono 80 bezdomnych czworonogów, w poprzednim roku było to o 36 zwierząt więcej.

Do 31 października w Łomży odłowiono 80 bezdomnych psów. W całym 2020 roku złapanych zostało ich 116. Obecność psów na ulicach zgłaszają sami mieszkańcy. Takie zgłoszenia pomagają w ich zlokalizowaniu. Ile osób reaguje na los zwierząt? Trudno powiedzieć, bo ratusz nie prowadzi ewidencji takich zgłoszeń.

Osoby odbierające powiadomienia najpierw próbują ustalić, czy pies rzeczywiście nie ma domu. Przeprowadzają dokładny wywiad ze zgłaszającym. Pojawiają się pytania o to, czy czworonóg jest w jakiś sposób oznakowany ( obroża, numerek), w jakim jest stanie fizycznym (zaniedbany, wychudzony) czy jak długo błąka się po mieście.

Reklama

Czy miasto próbuje namierzać właścicieli? Raczej się to nie zdarza. Stanowisko urzędników jest takie, że właściciel, któremu zależy na pupilu i właściwie sprawuje nad nim nadzór, nie pozwoli by pies błąkał się po mieście bez jego opieki.

Jednocześnie warto pamiętać, że bezdomne psy są raczej nieufne i omijają ludzi. Problem stanowić mogą psy mające właścicieli lub „opiekunów”, którzy je dokarmiają. Takie zwierzęta nie czują się zagrożone i w pewnych okolicznościach mogą być niebezpieczne, szczególnie gdy są pobudzone np. przez samice z rują.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości