Reklama

Bożonarodzeniowa zbiórka w krwi w Parafii Krzyża Świętego [FOTO]

13/12/2015 11:13

Krew to bezcenny dar, który może uratować życie drugiemu człowiekowi. Od lat w Parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego prowadzona jest akcja „Oddaj krew… z Chrystusem”. W tym roku łomżyniacy również nie zawiedli i przybyli podzielić się sobą na Święta.

Bożonarodzeniowa zbiórka krwi odbyła się Centrum Katolickim znajdującym się tuż przy Parafii. Od godz. 8.30 każdy chętny mógł zrobić komuś najpiękniejszy prezent na Święta – przywrócić zdrowie.

Akcja potrwała do godz. 13. Aby móc zostać dawcą, trzeba było jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim krew mogły oddać osoby zdrowe. Również wiek i waga nie były bez znaczenia. Lekarze przyjmowali łomżyniaków w wieku 18-65 lat, z wagą powyżej 50 kg. Chętni musieli się również wylegitymować – dowodem osobistym bądź legitymacją krwiodawcy (jeśli wcześniej oddawali już krew).

Reklama

Lekarz przeprowadzający badanie na podstawie wyników mógł ocenić, czy ktoś jest zdolny do dalszego pomagania, czy też na pewien okres lub na stałe zostanie wykluczony z grona dawców.

Coroczna zbiórka cieszy się ogromnym powodzeniem. Parafianie i mieszkańcy Łomży chętnie dzielą się cząstką siebie. Czasami to właśnie ta decyzja całkowicie zmienia czyjeś życie. A co może być lepsze na Święta niż zdrowie?

Mamy nadzieję, że za rok Łomża znów udowodni, że pełno w niej otwartych serc. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości