Reklama

Chciała sprzedać buty, straciła 9 tysięcy złotych! Mieszkanka Łomży padła ofiarą oszusta

15/12/2022 10:24

32-letnia mieszkanka Łomży padła ofiarą oszusta. Kobieta chciała sprzedać buty za 150 złotych, a ostatecznie straciła aż 9 tysięcy. Policja ponownie apeluje o czujność!

- 32-latka na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż buty za 150 złotych. Chwilę później poprzez ten sam portal skontaktowała się z nią zainteresowana klientka. Następnie otrzymała link, po kliknięciu którego miały wpłynąć pieniądze na konto. 32-latka weszła w przesłany link i wybrała swój bank. Strona, do której została przekierowana, była łudząco podobna do prawdziwej strony jej banku. Tam wpisała swój login oraz hasło. Kiedy po kilku godzinach kobieta sprawdziła swoje konto okazało się, że z jej rachunku zniknęło 9 tysięcy złotych, a kontakt z rzekomym kupującym się urwał - relacjonuje KMP w Łomży.

Łomżyńscy policjanci ponownie apelują o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych.

Reklama

"Nigdy nie wchodźmy w otrzymywane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Zweryfikujmy autentyczność strony, na której wpisujemy login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień"

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości