Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotował wczoraj (18.11) dwie próby sforsowania polsko-białoruskiej granicy. Jedna z grup liczyła około 500 osób.
Podlaski Oddział SG podaje, że na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych grupa około 500 osób próbowała siłowo przekroczyć granicę państwa wbrew przepisom.
"Grupa była bardzo agresywna, w kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej zaczęto rzucać kamienie oraz gałęzie. Osoby z tłumu użyły również gazu łzawiącego w kierunku polskich służb. Funkcjonariusze białoruscy świecili laserem koloru zielonego. Na zabezpieczenie graniczne została rzucona kładka, którą żołnierzom udało się usunąć z ogrodzenia. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i Policji odparto atak na polską granicę. W trakcie zdarzenia czterech żołnierzy zostało poszkodowanych." - czytamy.
Reklama
Grupa 50 osób siłowo sforsowała granicę na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku. W tym przypadku cudzoziemcy również zachowywali się agresywni i rzucali kamieniami w stronę żołnierzy. Osoby te zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.
Wczoraj (18.11.2021 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Wobec 45 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Od początku listopada br. Straż Graniczna odnotowała ponad 6 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
zdj. SG